Wrocławscy zapaśnicy pojadą do Londynu

2011-09-14, Autor: Piotr Kolisko
Wrocławscy zapaśnicy Śląska: Damian Janikowski w kategorii 84 kg oraz jego klubowy kolega Łukasz Banak w 120 kg doskonale zaprezentowali się podczas zapaśniczych Mistrzostw świata w stylu klasycznym w Stambule.

Damian Janikowskidrodzedo półfinału pokonał Hiszpana Pedro Jacinto Garcię Pereza 3:0, Rosjanina Alana Chugajewa 3:1 oraz Estończyka Eerika Apsa 3:0. Jego klubowy kolega - Łukasz Banak startujący w wadze cięzkiej wygrał z Irakijczykiem Alim Nadhim Salmanem 3:0, brązowym medalistą pekińskich igrzysk Litwinem Mindaugasem Mizgaitisem 3:1 oraz Serbem Milosem Spasicem 3:0.

W dalszej części turnieju Janikowski w pojedynku o złoty medal przegrał po dogrywce z Alimem Selimau z Białorusi. Łukasz Banak w swojej kategorii wagowej uplasował się na piątej pozycji.

Awans do turnieju Londyn 2012 uzyskują zapaśnicy sklasyfikowani w Stambule na miejscach 1-5 (w sumie sześciu). Zawodnicy, którzy przegrają walki o brązowy medal zajmują ex aequo piątą lokatę.