Udana Pogoń WKS-u. Śląsk wygrywa w kolejnym sparingu

2017-08-23, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław wygrali w drugim przedsezonowym sparingu z Pogonią Prudnik 76:68. Najwięcej punktów dla wrocławian zdobyli Marcin Pławucki i Maciej Krakowczyk.

Po trzech kwartach gospodarze środowego pojedynku przegrywali 55:61, ale udana pogoń w ostatnich 10 minutach pozwoliła im odnieść premierowe zwycięstwo w tym okresie przygotowawczym.

Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały przegrali z Polonią Leszno 55:78. Teraz zrehabilitowali się za tę porażkę, ale trzeba mieć na uwadze, że rywale grali osłabieni brakiem kilku zawodników.

Następny sprawdzian Śląska już w sobotę, kiedy zagra na wyjeździe z Polfarmeksem Kutno.

Śląsk Wrocław - Pogoń Prudnik 76:68 (13:17, 19:17, 23:27, 21:7)
Śląsk: Pławucki 19 (2), Krakowczyk 17 (3), Kutta 9 (1), Jakubiak 8 (2), Michałek 6, Mroczek-Truskowski 6, Musiał 5, Bluma 2, Stawiak 2, Ratajczak 2.
Pogoń: Zieliński 14, Prostak 11 (1), Bogdanowicz 11 (1), Mordzak 8, Wielechowski 8 (1), Strzelecki 8, Czyżewski 5 (1), Braszka 3 (1), Kukułka 0, Nowakowski 0, Szymański 0.