Wiadomości

Wrocław: 3 najgorsze korki w Europie

2010-04-22, Autor: bk
Wrocław ma trzecie najgorsze korki spośród dużych miast Europy. Wolniej niż u nas jeździ się jedynie w Brukseli i Warszawie.

Reklama

Tak wynika z raportu przedstawionego przez firmę TomTom, operatora systemów nawigacyjnych GPS.

 

Tego typu badania przeprowadza się porównując prędkość poruszania się samochodów po mieście. A systemy GPS pozwalają na takie wyliczenia.

 

Dla Wrocławian wyniki tych badań nie są zaskoczeniem.

- Można się było tego spodziewać, skoro mamy najwolniejsze tramwaje w Polsce - komentuje Przemysław Filar, prezes Towarszystwa Upiększania Miasta Wrocławia. - Jak mówi hipoteza Mordridge'a, prędkość samochodów zależy bezpośrednio od prędkości Komunikacji Zbiorowej. U nas ta ostatnia jest tak wolna, że magistrat zmusza każdego, komu zależy na czasie, do kupna samochodu. Mamy ich więcej, niż jest w stanie wchłonąć Wrocław, co skutkuje permanentnymi korkami - dodaje.

 

Czy kiedyś uda nam się rozładować korki? Wg. ekspertów można je tylko próbować zmiejszyć. Jeśli po otworzeniu kolejnych obwodnic w centrum miasta będzie się ułatwiało szybsze poruszani się samochodami i tramwajami, to część mieszkańców miasta przesiądzie się do nich i korki zmaleją.

 

A co jeśli nic nie zrobimy? Z wyliczeń Biura Rozwoju Wrocławia wynika, że jeśli nie będzie dodatkowych inwestycji w komunikację zbiorową za 20 lat samochodem będzie się u nas jeździć po ulicach dwa razy wolniej.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2010-04-22
  15:21:37

  0 1

  całkowita racja. Koszmarne miasto do życia.

 • ~ 2010-04-24
  18:24:27

  2 1

  dla poprzedniego komentującego - jak Ci się nie podoba to sie wyprowadź na wiochę!!! Korki to typowy problem w większości miast europejskich i światowych...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.