Wiadomości

Obwodnica do lotniska już otwarta

2011-05-05, Autor: bk
Premierów, marszałków ani posłów nie było. Samochody ruszyły południowym odcinkiem obwodnicy Autostradowej od A4 do lotniska, choć właściwsze będzie chyba stwierdzenie, że jest to autostradowy wyjazd z miasta – bo do wakacji, gdy otworzona będzie cała AOW, na ten odcinek i tak nie da się wjechać z A4.

Reklama

Z samą obwodnicą problemów nie będzie. Jest szeroka, dopiero na wysokości lotniska obwodnica zwęża się z trzech do jednego pasa, którym dojedziemy do nowo powstałego ronda na ul. Granicznej. Po południu raczej kłopotów nie będzie.

Zupełnie inaczej sprawa może wyglądać w piątek rano – kiedy samochody z Mińskiej i z AOW spotkają się na rondzie Pileckiego. Gdzie magistrat dopiero w sobotę zmienia organizację ruchu na rondzie – i pierwszeństwo będą mieli Ci, co pojadą z obwodnicy przez Graniczną.

Nie wydaje się jednak, żeby była to wielka fala, bo do momentu otworzenia całej obwodnicy i tak nie będzie się dało skręcić w nią z autostrady A4.



To, że nie będzie się dało do otwarcia całej obwodnicy (podawane terminy są różne – od lipca do października) wjechać na nią z autostrady A4 nie jest tajemnicą przynajmniej od sierpnia ubiegłego roku. Właśnie tedy pisaliśmy, że na tym odcinku będzie na AOW obowiązywał zakaz wjazdu pojazdów cięższych niż 12 ton – a kierowca będzie mógł wjechać do miasta od południa z kierunku Magnice (krajową „ósemką”), ale nie skręcić z autostrady.
- Nie chcemy, żeby cały ruch przeniósł się od razu na ulice, które nie są na to gotowe – tłumaczyła nam już w sierpniu Elwira Nowak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej ds. Zarządzania Inwestycjami we wrocławskim urzędzie miasta. Dokładnie chodzi o Graniczną, Strzegomską i wiecznie zatkane rondo Pileckiego (przy Mińskiej). - Taki wjazd będzie możliwy z drogi krajowej nr 8. Normalnie za to będzie się dało wyjechać z Wrocławia na południe – dodaje.

Oczywiście grupa niezadowolonych z tego, że jadąc z jednego kierunku (np. Kłodzka) wjedziemy obwodnicą do Wrocławia, ale już z np. z Jeleniej Góry czy Zgorzelca – nie. Tyle, że argument miejskich urzędników jest mocny: Strzegomska więcej aut raczej nie przejmie, a do czasu otworzenie północnego odcinka AOW to tą ulicą jechałby cały tranzyt.

Nowym odcinkiem AOW jedzie się tak:

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2011-05-05
  14:18:45

  0 0

  Da się przejechać z AOW na A4 i w drugą stronę, co zajmuję dodatkowe 4 minuty: jadąc A4 trzeba kierować się na Kudowę Słone, na węzle Kobierzyce zjechac i nawrócić na węźle i dalej kierować się na Wrocław. 4 minuty a omija się KArkonoską, centrum miasta czy rozwaloną Avicenny i zatkaną Mińską. Dlaczego media tyle razy sugerujące jak ominąć absurdy urzędników tym razem nie radzą kierowcom?

 • ~ 2011-05-05
  14:34:27

  0 0

  Dokładnie to wystarczy zawrócić na nowym rondzie między Tyńcem Małym a Bielanami czyli w prawo, w prawo, nawrotka na jajku, i dalej według drogowskazów. Z całą przyjemnością zakorkuję dojazd do pracy pani Elwirze i szefowi ZDiUMu przy każdej możliwej okazji. ;)

 • ~ 2011-05-05
  17:13:19

  0 0

  idę się przejechać :)

 • ~ 2011-05-05
  17:51:09

  0 0

  Po nawrót przez Tyniec nie trwa 4 minut, ruch jest przecież spory na tej drodze ;)

 • ~ 2011-05-05
  18:43:04

  0 0

  Właśnie przejechałem się z Mokronosu do Bielan. Dotychczas musiałem jechać przez ul. Kwiatkowskiego, rondo obok Auchan itd. 4x światła - czas przejazdu (jeśli nie było korka do skrzyżowania obok Incomu) 20 minut. Teraz mniej niż 10 minut. Wjazd na obwodnicę na węźle Cesarzowice, zjazd na A4. Dla mnie BAJKA!

 • ~ 2011-05-05
  21:54:30

  0 0

  Przejechałam dzisiaj nowym odcinkiem od lotniska do Kobierzyc i było bardzo przyjemnie. Uszczęśliwiło mnie to że nie muszę stać w korku na Nowym Dworze, a później dziurawą Avicenny. Tym sposobem zaoszczędziłam chyba z godzinkę. Polecam. Więcej takich dróg kochani Drogowcy prosimy

 • ~ 2011-05-05
  22:01:25

  0 0

  a da się pojechać z węzła lotnisko przez AOW tak żeby wyjechać na A4 i pojechać sobie dalej np. na Legnicę ???

 • ~ 2011-05-05
  22:24:26

  0 0

  Tak, da się. Z AOW bez problemu pojedziesz na A4-zarówno w stronę Legnicy jak i KAtowic. JEdynie objazdu wymaga przejazd z tych kierunków na AOW.Szerokości

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.