Wiadomości

Pierwsze auta jeżdżą już obwodnicą autostradową

2010-12-30, Autor: Bartłomiej Knapik
Odcinek autostradowej obwodnicy Wrocławia z Magnic do autostrady A4 jest już przejezdny. Pierwsze samochody przejechały nim ok. godz. 12.40. Cała trasa będzie przejezdna latem.

Reklama

Ten odcinek miał być otworzony jeszcze przed świętami, ale  zima pokonała drogowców. - Na tym fragmencie AOW zalega gruba warstwa lodu, osiągająca miejscami ok. 20 cm grubości. Jezdnie były odśnieżane przez Wykonawcę, jednak marznący śnieg, przy braku regularnego ruchu kołowego (niezbędnego do utrzymywania jezdni w przejezdności) powodował utrwalanie się pokrywy lodu. Nagłe wahania temperatury powodowały, że śnieg, który się topił ponownie zamarzał i tworzył bryły lodu – tłumaczyła nam Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na początku miesiąca pisaliśmy, że nie uda się otworzyć w tym roku odcinka od autostrady A4 do lotniska na autostradowej obwodnicy Wrocławia.

Warunkiem otwarcia dalszej części odcinka AOW - od A4 do ul. Granicznej było przede wszystkim zakończenie prac na tym odcinku obwodnicy, które ze względu na ostre warunki zimowe nie mogły być prowadzone. W tej chwili trwają ograniczone prace przy montażu ekranów akustycznych, jednak prace np. przy układaniu brakującego odcinka nawierzchni w rejonie ul. Granicznej, którą otrzymaliśmy od miasta z kilkumiesięcznym opóźnieniem, nie są możliwe w tych warunkach zimowych. Prace na tym odcinku AOW zostaną wznowione natychmiast, gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Lasart 2010-12-30
  10:14:58

  0 0

  A wie ktoś ile teraz będzie się stało w korku przy wjeździe na rondo Pileckiego od strony granicznej? Jak tam im wyszło z obliczeń w magistracie?

 • ~ 2010-12-30
  11:12:34

  0 0

  Chyba żartujesz sobie Lasart, że w magistracie ktoś to w ogóle liczył. A jeśli już liczył to tylko to, ile będzie kosztować dodatkowa sygnalizacja na wzór wykonanego absurdu na Placu Powstańców Śl.
  Za cholerę nie mogę pojąć pomysłodawców tego najbardziej idiotycznego rozwiązania komunikacyjnego w Polsce z przejazdem kolejowym mając wcześniej miejsce na wybudowanie wiaduktu. Ale jak od zawsze twierdzę - to jest właśnie plon zatrudniania pociotków i brak urbanistów w tym mieście, a nawet choćby pseudourbanistów którzy czasem zajrzeliby do archiwum i "skopiowali" jako swój pomysł rozwiązania sprzed 90 lat.

 • ~ 2010-12-30
  11:42:17

  0 0

  @qba szczekac kazdy potrafi... wez tyłek rusz z przed komputera i sam idź planowac...

 • ~ 2010-12-30
  14:14:42

  0 0

  @ricco: Nie masz racji. Od tego w magistracie są specjaliści, żeby znać się na rzeczy i planować z głową. A u nas są pseudospecjaliści, którzy planują bez pomysłu, na chybił trafił, w dodatku za nasze pieniądze...

 • ~ 2010-12-30
  14:18:55

  0 0

  @ricco, myślisz, że nie ma chętnych do pracy przy inżynierii ruchu?
  Są na pewno, a nie dostają pracy z jednego powodu - nie są pociotkami kogoś ważnego w tym mieście.

 • ~ 2010-12-31
  07:49:14

  0 0

  dobra wiadomosć dla motocyklistów jeszcze jedno miejsce bedzie gdzie poszaleć już sezonu nie mogę sie doczekac

 • ~Lasart 2010-12-31
  09:45:33

  0 0

  Liczyli, liczyli. Czytałem że specjalnie robili analizy ruchu na strzegomskiej po otwarciu części AOW, zwłaszcza że na Strzegomska jeszcze bez warstwy ścieralnej :-)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.