Komunikacja zbiorowa

16

Dzięki inteligentnym światłom tramwajem ze wschodu na zachód będzie szybciej

Pierwsza linia Tramwaju Plus, z Kozanowa na Gaj, będzie bardzo szybka, druga, z Pilczyc do stadionu Olimpijskiego, już tylko szybka, „jedenastki” przyspieszą, a „szóstki” i „siódemki” nadal będą tak wolne jak obecnie. Taki zdaniem ekspertów będzie efekt wprowadzenia priorytetów tramwajowych na skrzyżowaniach, które dla tramwajów mają obowiązywać już w listopadzie.

2011-01-12 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Grzegorz Roman
14

Koncepcja jak wozić ludzi w aglomeracji do marca

Do marca ma być gotowa koncepcja, jak przy wspólnym wykorzystaniu środków miasta, sąsiednich gmin i powiatów, urzędu marszałkowskiego oraz kolei zbudować jeden system, który ma dowozić do pracy w  centrum Wrocławia ludzi z peryferyjnych osiedli oraz sąsiednich miejscowości, takich jak Długołęka i Oława, ale także Brzeg czy Legnica.

2011-01-06 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Wydzielanie torowisk, jak widać, nie wszędzie działa - bo nie wszędzie robione jest z głową
0

NAJwiększa niezrealizowana obietnica 2010

Podobno polityk tak rzadko wierzy w to, co mówi, że dziwi się gdy ktoś chce go rozliczać za to, co powiedział. Nie wiemy, czy tak jest i w przypadku urzędników. My jednak rozliczamy. Pod koniec września Wojciech Adamski obiecał nam, że tramwaje przyspieszą do listopada nawet o 20 proc. Do obiecanego efektu zbliżyły się tylko dwie linie.

2010-12-31 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Z takiego centrum będą zarządzać miastem
10

Inteligentny System Transportu: umowa podpisana

W maju Tramwaj Plus będzie miał priorytet na skrzyżowaniach od Piłsudskiego do Świeradowskiej, w listopadzie - już w całym mieście. Za rok w grudniu komputer będzie sterował wszystkimi światłami w centrum a od stycznia 2013 roku będzie pod niego podpięte 153 skrzyżowania w całym mieście. Tak wynika z podpisanej dziś umowy na budowę Inteligentnego Systemu Transportu.

2010-12-30 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
5

Skoda Tramwaju Plus już na wrocławskich szynach

Z Pilzna do Wrocławia specjalny konwój wiozący pierwszą skodę 19T, która po mieście będzie jeździła jako Tramwaj Plus, jechał dwa dni. Na miejsce dotarł około północy. Rano wóz został spuszczony na wrocławskie torowisko... i w MPK zaczęło się szaleństwo.

2010-12-23 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Od dziś autobusy pospieszne znów nie zatrzymują się na każdym przystanku i płacimy za nie drożej.
11

Pospieszne znów drożej, a bilety czasowe wg zegarka

Dziś kończy się wprowadzona 16 grudnia zasada, że bilety czasowe będą obowiązywać według rozkładu, a nie korków. Ponadto w autobusach pospiesznych nie kasujemy już zwykłych biletów. Urzędnicy uznali, że przetrwaliśmy atak zimy.

2010-12-21 00:00 Autor: bk
10

Dwie pierwsze skody Tramwaju Plus będą w czwartek

Nowe skody 19T, które będą jeździć po Wrocławiu jako Tramwaj Plus, dotrą do nas najprawdopodobniej w nocy ze środy na czwartek – informuje Janusz Krzeszowski, rzecznik prasowy wrocławskiego MPK.

2010-12-20 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Przez most Pomorski jeżdżą 3 linie bus: K, 132, 142 i 1 tramwaj 14. Więc w szczycie na godzinę mamy 11 autobusów i 5 tramów. Ale to tramwaje mają wydzielony pas. Autobusy stoją w korku.
15

Wydzielanie torów nie zatrzymało autobusów

O jedną dziesiątą kilometra na godzinę – tyle średnio zwolniły autobusy w tym roku. To w większości efekt wydzielania torowisk po wakacjach. Zmiana jest, ale tak nieznaczna, że dla przeciętnego pasażera niezauważalna. Właściwie można by się cieszyć gdyby nie to, że przy okazji nie przyspieszyły tramwaje, a my nadal mamy najwolniejsze autobusy w Polsce.

2010-12-17 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Pospieszna linia K jest taką głównie z nazwy. Jest trzecią najwolniejszą linią w mieście, ale za podróż nią płaci się drożej.
26

Dlaczego za autobusy pospieszne płacimy drożej?

Nie jeżdżą wcale najszybciej, nie zatrzymują się na każdym przystanku, a nawet nie wszystkie kursują w weekendy. Jednak bilet na autobusy pospieszne, oznaczone literami, płacimy więcej niż za podróż innymi liniami. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego?

2010-12-10 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
26

Nasze nowe tramwaje skody już po badaniach

Skody 19T, które po ulicach miasta pojadą w barwach Tramwaju Plus, przeszły już badania homologacyjne i zostały dopuszczone do ruchu po ulicach. Pierwsze dwa mają w ciągu kilku tygodni dotrzeć do naszego miasta.

2010-12-08 00:00 Autor: bk