Wiadomości

Czerwone na wlotach do Wrocławia będą się palić dłużej

2011-10-27, Autor: Bartłomiej Knapik
Na Karkonoskiej jest 4 razy mniej ciężarówek niż przed otwarciem AOW. A skoro obwodnica ściąga ruch to urzędnicy wydłużają czerwone światło na skrzyżowaniu ze Zwycięską w stronę centrum. Łącznie już o 9 sekund dłużej zielone palić się od strony Partynic i Ołtaszyna.

Reklama

Nazywa się to „bramkowaniem” i ma zniechęcić kierowców do jazdy w kierunku centrum miasta. Chodzi o takie przestawianie świateł, żeby sukcesywnie ubywało sekund do jazdy w kierunku centrum. W ten sposób magistrat chce zmusić kierowców do jazdy obwodnicą autostradową.
O tym pomyśle Elwira Nowak opowiadała nam dwa tygodnie temu: - Gdy zauważymy, że po otworzeniu obwodnicy mniej aut wjeżdża do miasta zabierzemy kilka sekund z jazdy na wprost i wydłużymy cykl dla skręcających z bocznych ulic. Ten proces będziemy powtarzać kilka razy, żeby nie robić zmian rewolucyjnie, ale ewolucyjnie i stopniowo zachęcać kierowców do jazdy obwodnicą – tłumaczyła nam Elwira Nowak.Teraz już wiadomo, że pomysł się sprawdził:
- Najpierw wysłużyliśmy czerwone o 3 sekundy, potem o 3 kolejne, na czym zyskali ci kierowcy, którzy skręcają ze Zwycięskiej. Teraz do tych 6 sekund zleciliśmy dodanie kolejnych trzech – mówi Elwira Nowak.

Preferowany wjazd z bocznych ulic, kosztem tych w kierunku centrum dotyczy także innych skrzyżowań:
Mokronoska – Kwiatkowskiego,
Czekoladowa przy Centrum Auchan,
Żmigrodzka - Obwodnica Śródmiejska ( później Żmigrodzka - Lekarska - sygnalizacja obecnie na etapie budowy).
Więcej możecie zobaczyć na dołączonych ilustracjach.

Dodatkowo magistrat planuje wystąpić do GDDKiA z prośbą o aktywne przekierowywanie na AOW ( poprzez odpowiednie programy sygnalizacji świetlnej i zmianę oznakowania ) ruchu wjeżdżającego do Wrocławia od strony Mirkowa

Oprócz tzw. bramkowania urząd miasta wymyślił jeszcze inne sposoby na zachęcenie kierowców do jazdy przez AOW. Pełen plan (składający się z ośmiu punktów) znajdziecie tutaj.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~no ja 2011-10-27
  17:09:41

  0 0

  najlepiej zerwijmy asfalt we Wrocławiu, długo się nacieszyłem niestaniem w korkach na Karkonowskiej. Może pora żeby ktoś się zabrał za drogę między Ślęzą a Wysoką, chociaż tam to już chyba sam Pan Bóg nie pomoże.

 • ~kde44 2011-10-27
  20:29:25

  0 0

  Ciekawe, czy ktoś wpadnie na to, że jak się skraca zielone w jednym miejscu, to korzystnie byłoby zmienić to też w innym (czyli jak się zmienia cykl na Karkonoskiej, to nie na małym kawałku, ale konsekwentnie dalej - na skrzyżowaniu z przyjaźni itd.). W tej chwili to jest idiotyczne, że skrzyżowanie z przyjaźni jest b. uciążliwe przy lewoskręcie z Karkonoskiej w przyjaźni i wyjeździe z Przyjaźni, bo cykl jest 90 sekund oczekiwania. Jeszcze bardziej chamskie jest ustawienie dla pieszych, którzy na pokonanie całego skrzyżowania zgodnie z przepisami potrzebują ok. 5 minut. Trzeba być idiotą, żeby nie iść na pustym czerwonym.

 • ~zziggyy 2011-10-27
  20:53:46

  0 0

  Przez taką"bramkę" w Leśnicy, to ja jadąc z Wrocka do Polskowic, wolę wybrać AOW i A4. Jestem szybciej (a to tylko 70 km) i cały czas jadę, a nie korkuję się na Kosmonautów przez 50 min. ...

  Bramki = kolejny pomysł IDIOTÓW !!!

 • ~ 2011-10-27
  22:09:34

  0 0

  Masakra-jesli Elwira zacznie znowu grzebać w programach sygnalizacji to jak zawsze zaczną się problemy, potem z płaczem przyleci do ZDIUMU żeby naprawili coś co ona spaprała........i finanlie okaże się że trzebai tak będzie zmiany cofnąc..........klasyka w wykonaniu WIMU i wiadomo kogo ( branża wie....) Są w tym mieście ludzie którzy dawno powinni pozwolić działac młodym prężnym inżynierom a nie autorytarnie podejmowac polityczne decyzje ........ pomijam fakt że to jakaś dziwna polityka,bo kto nie musi jechac miastem to i tak nie jedzie więc po co karać tych którzy musza wjechac???mało to jest korków np od strony trzebnicy??? czy ktoś tu ma głowę??? No ale w tym dziwnym mieście rządzonym przez dziwnych ludzi nic nie zaskakuje poza ciągłą propagandą sukcesu którego nikt jakoś nie widzi........

 • ~woopy 2011-10-28
  07:43:41

  0 0

  no, Wydział Inżynierii Miejskiej UM to rzeczywiście porazka jest, tam chyba nikt nie ogarnia tego co się dzieje.....

 • ~ 2011-10-28
  11:15:46

  0 0

  ciekawe czy zmiany poprzedzone będą jakimis obserwacjami czy tylko urzędniczymi "widzimisiami"

 • ~oko 2011-10-28
  15:10:17

  0 0

  Idiotyzmy !!! jadąc na Krzyki z Poznania wygodnie mi było jechać AOW i zjechać przez Makronos , teraz jak "zabramkują" skrzyżowanie z Kwiatkowskiego albo ze Zwycięską ( jakbym pojechał do końca A4 ) to i tak nic mi nie da wybudowanie AOW
  co to ma zmienić , przecież logiczne jest że jak ktoś jedzie tranzytem to jedzie obwodnicą a niektórzy korzystają z niej aby nie ruszać się po centrum i zjechać innym wjazdem !!!

 • ~ 2011-11-02
  22:03:54

  0 0

  No to Droga Pani Elwiro... Ciekawe gdzie się po tych rewolucjach będzie zaczynał w godzinach popołudniowych i wieczornych korek od Bielan do Centrum :) Autostrady nam nie starczy, aby te auta które zjeżdżają z A4 pomieścić w kilkumetrowym korku do Wrocławia. Wstyd! Powoli nie chce mi się komentować wypowiedzi ludzi z Wrocławskiego Magistratu, bo wydaję mi się, że niestety różnimy się poziomem intelektualnym. Po drugie. Jeżeli tak chętnie będziecie skracać cykle w stronę centrum to czy bierzecie pod uwagę samochody dostawcze, usługowe. Wykształcenia ekonomicznego nie posiadam, ale tak na oko wydaję mi się, że to właśnie po części od tych branż zależy dobrobyt tego miasta. Ale tak jak już pisałem. Inny poziom intelektualny. Nie warto tracić czasu. Nie brak pieniędzy jest przyczyną tylu problemów infrastrukturalnych, komunikacyjnych oraz logistycznych w tym mieście. Problemem są totalnie niekompetentni ludzie, którzy od wielu lat zajmują te same stanowiska w instytucjach lokalnych odpowiedzialnych za realizację wielu projektów. Marnotrawi się totalnie kasę z Unii i naszych portfeli. Szkoda.

 • ~R2D2 2011-11-03
  15:07:33

  0 0

  Genialny jest pomysł z bramkami we wschodniej części miasta, ciekawe jak z drogi 94 przedostać się na obwodnicę - chyba trzeba przefrunąć... Szanowni Państwo z magistratu - może tak najpierw obwodnica, a potem bramki, a nie na odwrót? Przecież to jasne nawet dla 3-letniego dziecka.

 • ~ala 2012-03-23
  10:23:42

  0 0

  czyli o ile dobrze rozumiem inteligentów z UM mam z Bielan na Plac Grunwaldzki jechać obwodnicą? to może w ogóle przez Legnicę albo Poznań, a co!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.